poniedziałek - piątek: godz. 8:00-17:00

Dlaczego warto inwestować w złoto ?

Pierwszym skojarzeniem ze złotem jest dla wielu z nas królewska korona czy też noszona na palcu obrączka. Warto jednak zainteresować się też kluczową dla naszych oszczędności cechą złota – zdolnością do przenoszenia wartości w czasie. Ta nadzwyczajna właściwość złota sprawia, że inwestowanie w złoto jest niezwykle ciekawą alternatywą.

Od tysięcy lat złoto cenione jest ze względu na rzadkość, osobliwość i piękno, ale przede wszystkim za trwałość swojej wartości. Ta unikalna zaleta, czyni z niego atrakcyjny przedmiot pożądania. Inwestując w złoto i złote monety, możesz zyskać na wiele sposobów. Nie bez powodu od lat funkcjonuje przecież powiedzenie “złoty interes”

Złoto jest uniwersalnym pieniądzem. Przez tysiące lat w niemal każdym zakątku Ziemi było i często nadal jest akceptowane jako zapłata za towary i usługi. Ponadto znajduje się poza kontrolą rządów i banków centralnych. Stanowi zatem jedyną walutę, której władze nie mogą zdewaluować lub pozbawić siły nabywczej poprzez inflację. Złoto jest więc bezpiecznym środkiem gromadzenia i przechowywania majątku nawet w bardzo długim okresie czasu. Znajduje się ono poza jurysdykcją rządów, które łatwo mogą Cię pozbawić nieruchomości czy oszczędności złożonych na bankowych lokatach. A złoto możesz w każdej chwili zabrać ze sobą i dysponować nim według własnego uznania. Przechowywanie nawet dużych wartości w złocie jest bezpieczne, ponieważ zajmuje ono mało miejsca, jest trwałe – nie rdzewieje ani się nie ulatnia – a także jest bardzo łatwo podzielne. Czy teraz jest dobry czas na kupowanie tego kruszcu? W przypadku złota odpowiedź jest zawsze ta sama – tak. 

A dlaczego?

Ponieważ jest bezpieczne -Na całym świecie złoto uważane jest za najbezpieczniejszą lokatę i cenione za doskonałe zabezpieczenie finansów firmy przed giełdowym krachem, inflacją czy wahaniami kursów walut .

Jest stabilne-mimo możliwych fluktuacji cenowych na wolnym rynku, wartość złota pozostaje stała i niejednokrotnie wykazuje tendencję wzrostową.Jest niezależne-Bezpieczeństwo, jakie zapewnia złoto jest związane z jego niezależnością, od państwowych rządów, walut, kredytów.

Jest lokatą na niepewne czasy-Złoto jest jedyną realną wartością ratującą życie podczas wojen i umożliwiającą przetrwanie finansowe podczas kryzysów gospodarczych.

Jest niezniszczalne-Łatwe w magazynowaniu i daleko bardziej solidne, niż papierowe pieniądze. Centralne banki trzymają w swoich sejfach złoto, a nie banknoty. Powódź, pożar czy inna katastrofa … tylko złoto wszystko przetrzyma. Nie ulega zniszczeniu w razie pożaru, czy powodzi w przeciwieństwie do banknotów i papierów wartościowych.

Jest nie do podrobienia- Złoto nie może być sfabrykowane – waga oraz czystość złota i złotych monet jest precyzyjnie kontrolowana i standaryzowana przez międzynarodowe rafinerie i oficjalne rządy kopalniane.

Jest płynne finansowo – rozpoznawane i akceptowane jako forma płatnicza, która pozwala na łatwy zakup, sprzedaż i wymianę na całym świecie. Jest kapitałem zapasowym i asekuracyjnym-Narodowe i centralne banki ufają złotu jako rezerwowemu kapitałowi. Rezerwy złota w skarbcach ma każde bogate państwo. Złoto jest najlepszą polisą ubezpieczeniową twojego majątku – ceny złota podnoszą się niezależnie od akcji i bonów. Często wzrastają, gdy ceny akcji spadają.

Jest nieopodatkowaną formą oszczędzania-złoto lokacyjne jest zwolnione z podatku vat, jeśli sprzedamy je po upływie 6 miesięcy od zakupu , nie zapłacimy także podatku dochodowego . Wartość złota podwyższa stale rosnące zapotrzebowanie na ten szlachetny metal.

Złoto to doskonały sposób na przekazywanie z pokolenia na pokolenie rodzinnego majątku – bo jest ponadnarodowe i ponadczasowe.

 

Koszyk

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping
Ostatnim dniem realizacji wysyłek zamówień w 2021 roku jest 22 grudzień.